VESTI

Prvi trijumf Metalca

KK Metalac Valjevo

Košarkaši Metalca savladali su leskovačko Zdravlje rezultatom 79:70 u susretu uvodnog kola Košarkaške lige Srbije. Puleni Branislava Ratkovice su osetniju prednost stečenu u prvih 20 minuta uspeli da sačuvaju do kraja duela i pored oscilacija u nastavku susreta.

Nakon izjednačenog početka poenima Dafija Valjevci su sredinom prvog kvartala stigli do sedam poena razlike (14:7), da bi u nastavku imali problema sa zonskom odbranom gostiju. Igralo se u serijama sve do polovine drugog kvartala kada su se tandemu Durmo – Mening pridružili i ostali saigrači. Prvim poenima Lukovića tek u 16. minutu domaćin je stigao i do 12 poena prednosti (39:27), koju je sačuvao do kraja poluvremena.

Uporni Leskovčani pokazali su u prvim minutima nastavka da se neće lako predati, nakon trojke Lampkina na semaforu je stajalo 52:48 ,a problemi u napadu Metalca bili su sve izraženiji. Valjevci su u trećem kvartalu ubacili samo 12 poena, dok je novim poenima centra gostiju Jovanovića prednost domaćih pred poslednjih deset minuta iznosila šest poena, 60:54.

Posle serije promašaja sa obe strane u završnom kvartalu usledile su trojke Meninga i Gavrilovića, a kada je Dafi nešto više od dva i po minuta pre kraja pogodio za 72:65 više nije bilo dilema vezanih za konačan ishod.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Ibrahim Durmo sa 18 i Čarls Mening i Džorden Dafi, američki dvojac ubacio je po 13 poena. Na drugoj strani Lampkin je meč završio sa 16, dok je centar Jovanović dodao 13 koševa.