VESTI

Rutinski trijumf Metalca

KK Metalac Valjevo

Košarkaši Metalca savladali su lazarevačku Kolubaru rezultatom 90:70 (24:10,19:19,28:22,19:19) u susretu trećeg kola Košarkaške lige Srbije. Valjevci su u meču koji je bio izjedančen samo u prvih nekoliko minuta uspeli da upišu i treći trijumf, a već u nedelju čeka ih gostovanje u Pančevu.

Uspevali su gosti da pariraju pulenima Branislava Ratkovice sve do rezultata 11:10, međutim u narednim minutima jednostavno stali u napadu što je domaćin iskoristio i serijom 13:0 stigao do maksimalne prednosti u prvih 20 minuta. Ređali su se poeni Lukovića, Simanića, Islamovića, Bajića i Meninga, ali je ekipa iz Lazarevca poenima zapaženog Pajića u jednom momnetu uspela da se približi na minus osam, 31:23. Čak 13 ofanzivnih skokova protivnika u prvom delu mučilo je Valjevce, koji su i pored toga boljim rešenjima u napadu imali na velikom odmoru pristojnu prednost.

I pored toga što ih šut nije služio u prvom delu trojkama Dafija, Islamovića i Durma u trećem kvartalu domaći su održavali prednost koja je u nekim momentima iznosila i 20 poena. I pored neretko i komičnih situacija kada je u pitanju defanzivni skok Valjevaca novim sjajnim potezom i zakucavanjem Bajića bilo je jasno da će poslednja četvrtina proteći bez veće neizvesnoti. U završnom periodu centar Kolubare Gašić uspeo je da lepim potezima ublaži prednost, a Gavrilović zakucavanjem u poslednjem minutu potvrdi treći ovosezonski trijumf.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Džorden Dafi i Uroš Luković koji su ubacili po 14 poena, dok je na drugoj strani Omar Pajić susret završio sa 19 poena i sedam uhvaćenih lopti.