VESTI

Metalcu drama u Užicu

KK Metalac Valjevo

Košarkaši Metalca savaladali su užičku Slobodu nakon produžetka rezultatom 100:96 u jednom od derbija šestog kola Košarkaške lige Srbije. Valjevci su u dramatičnom susretu pokazali karakter i stigli do nove pobede, važne pred naredno iskušenje protiv beogradskog Dinamika u petak u “Hali sportova”.

Puleni Branislava Ratkovice su većim delom meča bili u prednosti, a pad u poslednjoj četvrtini uporni domaćini su iskoristili i bili na pragu trijumfa. Kada je jedan od lidera Slobode Nemanja Kapetanović u poslednjem minutu pogodio za tri poena pri rezultatu 85:85 činilo se da će oba boda ostati u “Velikom Parku”, međutim nakon faula protivničkog igrača Amerikancu Dafiju nije zadrhtala ruka za novo izjednačenje i odlazak u produžetak. Iako je četa Velimira Gašića bolje počela i dodatnih pet minuta važnim poenima Lukovića posle ofanzivnih skokova gosti su stigli do prednosti koju su sačuvali do kraja meča.

Zanimljivo je da su Valjevci imali čak 19 skokova više od protivnika (57-38), ali i promašili čak 17 slobodnih bacanja što ih ovoga puta nije skupo koštalo. Najefikasniji u redovima Metalca bio je Džorden Dafi sa 22 poena, dok su Ibrahim Durmo i Uroš Luković ubacili po 14 koševa. Na drugoj strani David Miladinović je meč završio sa 21 poenom.

Duel sa Dinamikom direktno će prenositi “Arenasport” u petak u 19 časova. Obe ekipe nakon ove runde imaju maksimalan skor.