VESTI

Deklasiran OKK Beograd

KK Metalac Valjevo

Košarkaši Metalca savladali su OKK Beograd rezultatom 95:59 (26:7, 24:27, 22:17, 23:18) u susretu devetog kola Košarkaške lige Srbije. Valjevci su na svom parketu opravdali ulogu favorita, već na startu meča nametnuli ritam i poenima u tranziciji došli do dvocifrene prednosti koju su sačuvali do kraja meča.

Furiozna prva četvrtina Valjevaca odredila je dalji tok meča, za tili čas na semaforu je stajalo 10:0 i činilo se da mladi tim OKK Beograda nema rešenja za igru protivnika. Sjajnim rešenjima Amerikanac Dafi razigrao je gotovo sve saigrače, a ako uzme u obzir da je na kraju 20 minuta imao 11 poena, pet skokova i sedam asistencija jasno je ko je bio najzaslužniji za prednost Metalca.

Dva Miljenovića i Savović uspeli su da namuče odbranu domaćih u drugom kvartalu, a činilo se da bi prekid zbog kvara na semaforu mogao više odgovarati upravo Beograđanima. Ipak, tandem Dafi – Mening novim sjajnim rešenjima u napadu omogućio je solidan zaostatak na velikom odmoru.

Uvodni minuti trećeg kvartala otklonili su sve dileme, nakon uzastopnih poena Stefanovića i novih bravura Meninga zaokružena je serija 12:0 nakon koje je na semaforu stajalo 65:37. Izuzetno je u ovim momentima Avdalović bio besan na svoje igrače, koji su tek u pojedinim momentima do kraja susreta pokazali želju da bar ublaže poraz. Sa druge strane paljba Dafija u finišu izazvala je oduševljenje među domaćim navijačima, koji su aplauzima ispratili i poene Teofilovića i Jankovića.

Fenomenalni Dafi susret je okončao sa 25 poena i sedam asistencija, dok je Durmo dodao 16 koševa. Na drugoj strani Stefan Miljenović je ubacio 14, a Nenad Miljenović 11 koševa.