VESTI

Pokoren i Pazar

KK Metalac Valjevo

Košarkaši Metalca upisali su novi trijumf pošto su kao gosti u susretu 12. kola Košarkaške lige Srbije savladali Novi Pazar rezultatom 72:62 (18:16, 15:17, 26:11, 13:18). Valjevci su i nakon ove runde ostali neporaženi na gostujućim parketima ove sezone, a pobeda je sjajna uvertira pred TV derbi koji se u petak igra protiv Zlatibora.

Uspeli su puleni Ivice Vukotića da u prvih 20 minuta da pariraju favorizovanom rivalu, ali su gosti u nastavku nametnuli svoj ritam i agresivnom odbranom već u trećoj četvrtini rešili pitanje pobednika. Puleni Branislava Ratkovice mučili su se sa ofanzivnim skokom protivnika, ali i brojnim izgubljenim loptama, međutim treći period igre rešili u svoju korist sa čak 26:11 i tako upisali novi prvenstveni trijumf.

Ako se govori o segmentima igre koji su odlučili pobednika treba reći i da su Pazaci iz 37 pokušaja samo tri puta bili precizni van linije 6,75.

Čak pet igrača u sastavu Metalca imalo je dvocifren poenterski učinak, a izdvojio se Čarls Mening sa 15 poena. Ibrahim Durmo je pored 14 koševa dodao i devet uhvaćenih lopti, dok su Uroš Luković i Marko Bajić susret okončali sa po 11 poena. Na drugoj strani Nikolas je ubacio 14, dok je Gutalj ubacio 11 poena.

Praznik košarke valjevske ljubitelje ovog sporta očekuje u petak u 18 časova, jer će se sastati dve ekipe iz samog vrha tabele. Metalac i Zlatibor trenutno imaju identičan skor 11-1.