VESTI

Deklasiran Zlatibor, Metalac na vrhu

KK Metalac Valjevo

Кošarkaši Metalca savladali su ekipu Zlatibora rezultatom 83:53 u u derbi susretu 13. kola Кošarkaške lige Srbije. U sjajnoj atmosferi puleni Branislava Ratkovice bili su znatno bolji rival od protivnika i ubedljivim trijumfom izdvojili se na vrhu Кošarkaške lige Srbije.

Agresivnom odbranom od starta susreta domaćin je iskoristio nešto sporiji početak Čajetinaca i na krilima američkog tandema Dafi – Mening stigao do osetnije prednosti. Osim Đurana i Đukanovića ostali igrači Zlatibora nisu imali rešenja u napadu, dok su sa druge strane raspucani Islamović i Dafi u jednom momentu doneli Metalcu i 16 poena prednosti, 30:14. U nastavku obe ekipe uglavnom su se oslanjale na šut za tri poena, pa je i pored jako lošeg procenta ekipa Strajina Nedovića na poluvremenu imala jednocifren zaostatak.

Uvodni minuti nastavka pratkično su otklonili sve dileme vezane za konačan ishod, pogađali su u redovima Valjevaca Mening, Dafi, Luković i Bajić za prednost koja je u jednom momentu iznosila i 26 poena, 61:35. Dugo je na semaforu stajao ovaj rezultat, a indisponirani gosti samo su sa dva vezana koša smanjili prednost pred poslednji kvartal. Tačku na 12. ovosezonski trijumf nešto više od šest minuta pre kraja stavio je Islamović trojkom za 73:43, a do kraja susreta publika je ovacijama ispratila poene Jankovića.

Najefikasniji igrač u pobedničkom sastavu bili su Džorden Dafi sa 18 i Altin Islamović koji je ubacio 14 koševa. Na drugoj strani bivši igrač Metalca Brano Đukanović susret je okončao sa 14 poena.