VESTI

Poraz nakon preokreta

KK Metalac Valjevo

Košarkaši Metalca poraženi su od kraljevačke Sloge rezultatom 88:83 u derbi susretu 14. kola Košarkaške lige Srbije. Domaći sastav je i pored velikog zaostatka u trećoj četvrtini uspeo da dođe do preokreta i velike pobede, dok Valjevce već u sredu čeka susret protiv subotičkog Spartaka.

Većim delom prvog poluvremena valjevski sastav imao je minimalnu prednost. Užu odbranu gostiju kaznio je najpre Dafi da bi poenima Durma razlika u jednom momentu prvog kvartala iznosila i pet poena, 15:10. Kraljevčani su se uglavnm oslanjali na prodore Paunovića i Andervuda, ali je na drugoj strani u narednom kvartalu prednost i rasla. Liderima ekipe u poenterskom segmentu ubrzo se pridružio i Ilić, a nakon njegove dve trojke na semaforu je stajalo 38:29.

Novu dvocifrenu prednost već na startu treće četvrtine novom trojkom doneo je Dafi, da bi tandem Durmo – Luković već polovinom trećeg perioda omogućio 14 poena prednosti svom timu, 57:43. I pored toga što u u jednom momentu imali i zaostatak od 19 poena puleni Marka Dimitrijevića su se serijom poena u finišu ovog kvartala vratili u igru. Dve trojke Simeunovića u potpunosti su raspalile atmosferu na nešto više od osam minuta pre kraja za 67:61.

Pogađali su domaći u poslednjoj četvrtini praktično iz svih pozicija i poenima mladog Petrovića stigli do potpunog preokreta i vođstva 72:71. Usledila je neizvesna završnica, a rezultatska klackalica trajala je praktično do poslednjih momenata. Otežavajuća okolnost za goste bila je i povreda Lukovića, a sama završnica pripala je domaćinu koji je poenima Andervuda i Čekića zasluženo slavio.

Najefikasniji u redovima Metalca bili su Luković sa 20 i Dafi koji je ubacio 14 koševa. Na drugoj strani pobednički sastav predvodili su Andervud sa 25 i Simeunović koji je susret ubacio sa 21 poenom.