VESTI

Trijumf za put u Niš

KK Metalac Valjevo

Košarkaši Metalca savladali su ekipa Spartaka rezultatom 81:71 u susretu 15. kola Košarkaške lige Srbije. Valjevci su na sjajan način krunisali kalendarsku godinu i nakon poraza Dinamika od Dunava završili na čelnoj poziciji prvi deo sezone plasiravši se na turnir Kupa Radivoja Koraća u Nišu.

Fenomenalni Durmo bio je centralna figura prvog poluvremena i najzaslužniji za prednost svog tima. Snažni krilni igrač ubacio je u prvih 20 minuta čak 18 poena, pa i pored povremenih trzaja protivnički tim nije mogao do priključka na velikom odmoru. Posle jednog takvog Jugović je smanjio na 32:26, međutim nakon predaha koji je zatražio Ratkovica ubrzo je nakon poena Šešlije na semaforu stajalo 45:31.

Nisu stali domaći ni u nastavku, agresivnom odbranom naterali su protivnika na brojne greške, a seriju poena Stefanovića zaokružio je trojkom Dafi za do tada maksimalnih 60:40.

Ipak, dobre minute u igri na startu poslednjeg kvartala Subotičani su krunisali sa nekoliko uspeših napada u kojima je prednjačio Milisavljević i trojkom Hardija uspeli da sedam minuta pre kraja priđu na 70:57, a razlika se kako je vreme odmicalo topila. Iako u poslednjoj četvrtini nisu bili na prepoznatljivom nivou Valjevci su uspeli da koševima Meninga i Šešlije spreče bilo kakvu neizvesnost u poslednjim momentima pa su bodovi vredni plasmana na završni turnir Kupa Radivoja Koraća ostali u Valjevu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Ibrahim Durmo sa 20 poena i 13 uhvaćenih lopti i Nikola Stefanović koji je ubacio 14 poena. Na drugoj strani Hardi je postigao 16, a Aleksandar Ilkić susret okončao sa 12 koševa.