VESTI

Bolan poraz u Lazarevcu

KK Metalac Valjevo

Košarkaši Metalca poraženi su od lazarevačke Kolubare rezultatom 82:76 (21:25, 27:18, 12:17, 22:16)  u susretu 18. kola Košarkaške lige Srbije. U duelu punom preokreta puleni Saše Pavlovića stigli su do zasluženog trijumfa, dok je Valjevcima ovo bio treći uzastopni poraz na gostovanjima, a već u subotu od 19 časova u “Hali sportova” ugostiće pančevački Tamiš.

Puleni Branislava Ratkovice bolje su počeli meč i činilo se da u prvoj četvrtini drže stvari pod kontrolom, međutim finiš ovog kvartala možda je i odredio dalji tok susreta. Serijom od čak 22:4 u kojoj je briljirao šuterski raspoloženi Grušanović Lazarevčani su došli do potpunog preokreta i poenima Sinđelića do dvocifrene prednosti, 39:29.

Održavali su Lazarevčani prednost u nastavku, iako su gosti izgledali znatno bolje u fazi odbrane u trećem kvartalu. Sa druge strane Durmu i Dafiju poenterski se pridružio i Bajić, što je na kraju rezultiralo i nerešenom rezultatu pred poslednjih deset minuta, 60:60.

Imali su Valjevci možda i tada priliku da dođu do preokreta i prednosti, koja bi bila odlučujuća za konačan ishod. Propuštene napade na drugoj strani domaći su kaznili i poenima centra Stojičića ponovo došli do “plus šest”, 68:62. Međutim, ni tu nije bio kraj, Durmo je inicirao seriju kojom je uhvaćen priključak i stiglo se do dramatične završnice. Smit je nakon ofanzivnog skoka pogodio za 78:76, a promašena trojka Durma značila je kraj svih nada da bodovi mogu u Valjevo.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Stefan Smit sa 22 poena i osam skokova, Grušanović je dodao 20, a Stojičić 17 poena. Na drugoj strani sjajan je bio Ibrahim Durmo sa 26 poena i deset uhvaćenih lopti, Dafi je ubacio 11, a Mening 10 poena.

Otežavajuća okolnost za Valjevce je što naredni protivnik Tamiš nije igrao meč protiv Sloge, pa odmoran stiže u naš grad prvog dana vikenda.