VESTI

Do trijumfa u nastavku

KK Metalac Valjevo

Košarkaši Metalca savladali su ekipu Dunava rezultatom 98:83 (23:22, 21:21, 32:17, 22:23) u poslednjem susretu 23. kola Košarkaške lige Srbije. Nakon izjednačenog prvog poluvremena u kojem su gosti uspevali da pariraju favoritu Valjevce je u nastavku pokrenuo tandem Dafi – Luković i uz pomoć saigrača uspeo da mirno meč privede kraju. Metalac je ovim trijumfom stigao do čelne pozicije na tabeli s obzirom da je Zlatibor  poražen na svom parketu od Mladosti.

Nisu odbrane ni jednih ni drugih bile na zavidnom nivou u uvodnim minuta. Poenima Krsmanovića gosti iz Starih Banovaca u jednom momentu stigli su i do „plus pet“ (19:14), ali je tehnička greška Ratkovici nakon diskutabilne sudijske odluke probudila domaćina. Poeni u tranziciji Bajića i dva snažna zakucavanja Simanića donela su prednost, koju domaćin nije na adekvatan način sačuvao do kraja četvrtine. Najpre je Grković trojkom vratio svoj tim na dva poena zaostatka (42:40) da bi uz zvuk sirene nakon izgubljene lopte precizan bio i bivši igrač Metalca Pašajlić.

Po ko zna koji put ove sezone u pravim momentima za domaće probudio se Dafi, pet vezanih poena pa asistencija za raspoloženog Lukovića bili su dovoljni za „plus osam“, 57:49. Ubrzo je razlika bila i dvocifrena, a podatak po kojem su domaći ubacili čak 32 poena u ovom delu igre odredio je dalji tok susreta. Nisu se Valjevci zadovoljili ni u nastavku duela, kada je prednost iznosila i preko 20 poena, a Durmo je u finišu potvrdio ubedljiv trijumf svog tima.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Uroš Luković sa 22 poena i devet skokova i Džorden Dafi koji je dodao 19 koševa. Na drugoj strani nerešiva enigma bio je Srđan Krsmanović koji je susret okončao sa 26 poena.

U narednoj rundi Valjevci u utorak gostuju ekipi OKK Beograda u izuzetno važnom susretu pred završetak Košarkaške lige Srbije.