VESTI

Klonferi prekinuli niz

KK Metalac Valjevo

Košarkaši Metalca poraženi su od OKK Beograda rezultatom 79:68 (26:19, 15:21, 26:10, 12:18) u poslednjem susretu 24. kola Košarkaške lige Srbije. Mladi sastav iz prestonice nastavio je niz dobrih rezultata i prekinuo pobedničku seriju Valjevca, koji su prikazali bledu partiju na ovom gostovanju i bili daleko od prepoznatljive igre koja ih je krasila većim delom sezone.

Bolje su počeli domaći i na krilima beka Miljenovića pogađali brojne šuteve sa distance. Rezultat toga je čak 26 poena u prvoj četvrtini, dok su sa druge strane gosti prevashodno iz reketa dolazili do koša iz igre. Zonskom odbranom u drugom kvartalu Ratkovica je u potpunosti zbunio protivnički tim, a poenima Durma Metalac je u jednom momentu došao i do potpunog preokreta.

Očekivalo se da bi drugoplasirani tim KLS-a u istom ritmu mogao i u nastavku, međutim nije bilo tako. Konfuzni napadi i užasna odbrana Metalca u ovom kvartalu koštali su bilo kakve mogućnosti da ipak dođu do preokreta i pobede. Sa druge strane i nakon promašaja uspevali su Beograđani da dođu do novih napada i serije poena koja im je omogućila mirnu završnicu. Pretila je u jednom momentu i katastrofa Metalcu, ali su u poslednjim momentima Valjevci uspeli da ublaže poraz.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Stefan Miljenović i Timotej Malovec sa po 17 poena, dok su u sastavu Metalca bolji od ostalih bili Luković sa 15 i Durmo koji je ubacio poen manje. Oba košarkaša okončala su susret sa po 11 skokova.

Već u subotu u 19 časova u “Halu sportova” stiže zemunska Mladost.