VESTI

U finišu do pobede

KK Metalac Valjevo

Košarkaši Metalca savladali su ekipu zemunske Mladosti rezultatom 82:64 (22:13, 20:22, 21:22, 19:7) u susretu 25. kola Košaraške lige Srbije. Zemunci su uspeli da gotovo 33 minuta pariraju rivalu, ali je domaćin na krilima publike uspeo da dođe do nove pobede na svom parketu pred poslednjih pet prvenstvenih rundi.

Dve trojke mladog Jankovića obeležile su start meča u kojem je protivnik za tili čas uzvratio serijom 8:0. Igralo se izjednačeno do ulaska kapitena Bajića koji je na oba kraja parketa pokrenuo domaćina. Poenima Dafija prednost Metalca u jednom momentu je iznosila i 13 poena (30:17), međutim nakon brojnih izgubljenih lopti i promašaja poeni van linije 6,75 brzo su doneli novu neizvesnost pred drugih 20 minuta.

Nastavila se izjednačena borba i u trećem periodu, ukradene lopte i poeni u tranziciji Milenkovića doneli su u pojedinim momentima i prednost pulenima Dragana Jakovljevića. Ipak, finiš kvartala pripao je protivniku, tek iz sedmog pokušaja za tri poena pogodio je Dafi, da bi posle malo sreće i Stefanović ispod obruča doneo osetniju prednost pred poslednju četvrtinu.

Nekoliko sudijskih odluka probudilo je nezadovoljnu publiku, ali i košarkaše Metalca. Prevashodno Lukovića, čije je prisustvo u reketu uticalo da gosti u poslednjem kvartalu ubace samo sedam poena i meč je, pomalo neočekivano, mirno priveden zahvaljujući seriji 14:0.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Marko Bajić sa 16, kao i Džorden Dafi i Uroš Luković koji su ubacili po 13 koševa. Na drugoj strani Marko Milenković je duel okončao sa 15 poena.