VESTI

Revanš Vrščana

KK Metalac Valjevo

Košarkaši Metalca poraženi su od ekipe Vršca rezultatom 86:82 (28:23, 14:24, 25:13, 19:20) u susretu 26. kola Košarkaške lige Srbije. Valjevski sastav je i pored prednosti nakon 20 minuta igre u nastavku dopustio rivalu da nametne svoj stil i praktično u trećem periodu reši pitanje pobednika. Vršac je upisao 14. ovosezonski trijumf, a novim porazom na gostovanju borba pulena Branislava Ratkovice za prve dve pozicije koje vode u ABA 2 ligu dodatno se komplikuje.

Centralna figura Metalca u prvih 20 minuta bio je Ibrahim Durmo. Snažni krilni igrač je sa 22 poena bio nerešiva enigma za domaće, koji su u finišu poluvremena izgubili stečenu prednost. I pored brojnih problema i promašaja sa obe strane uspeli su gosti da u dobrom raspoloženju odu na veliki odmor.

Ipak, u nastavku odbrana ekipe Vladimira Đokića bila je na znatno višem nivou, dok su sa druge strane predvođeni Simićem Vrščani za tili čas stigli do preokreta. Kada je na isteku treće četvrtine iz velike daljine pogodio i Žiga Jurček bilo je jasno da će Metalac teško do novog preokreta. Nakon dvocifrenog zaostatka dva puta su Valjevci prišli na sedam poena minusa, ali je upravo bivši igrač Metalca Jovanović trojkom za 86:70 potvrdio pobedu svog tima.

Čak pet igrača u vršačkom sastavu upisalo je dvocifren poenterski učinak, izdvojili su se Žiga Jurček sa 17 i Stefan Simić koji je ubacio 15 koševa. U redovima Metalca Ibrahim Durmo je duel okončao sa 24 poena i 12 uhvaćenih lopti, dok su Luković i Dafi postigli po 12 poena.

U narednoj rundi Metalac će u subotu u 19 časova ugostiti ekipu Novog Pazara, koja je u poslednja dva kola uspela da slavi u Čajetini i Kraljevu.