VESTI

Đuran razbio Valjevce

KK Metalac Valjevo

Košarkaši Metalca poraženi su od Zlatibora rezultatom 91:74  (22:21, 19:11, 20:16, 30:26) u susretu 28. kola Košarkaške lige Srbije. Puleni Strajina Nedovića uspeli su da se nakon poraza u prvom međusobnom duelu revanširaju Valjevcima, koji su se na ovom meču suprostavili bez poveđenog Ibrahima Durma, pa je bilo teško očekivati da u takvom sastavu pruže jači otpor jednom od najboljih timova u ligi.

Zahvaljujući odličnom Lukoviću Valjevci su bolje počeli meč i poenima Dafija nakon nešto manje od pet minuta igre imali i sedam poena viška, 10:3. Ipak, šut za tri poena za tili čas vratio je domaće u igru, pogodili su najpre Grubelić i Đuran, da bi Ponjavić doneo svom timu poen viška nakon prvih 10 minuta. U nastavku, napad Metalca nije bio na neophodnom nivou da bi se pariralo rivalu, pa je serija trojki podigla publiku u čajetinskoj dvorani. Serijom 13:0 ekipa Strajina Nedovića u potpunosti je zagospodarila parketom, dok je seriju promašaja na drugoj strani prekinuo Stevanović poenima ispod koša.

Fenomenalni Đuran je sa dve nove trojke održavao razliku, ali je protivnik uspeo da preko Stevanovića u jednom momentu priđe na samo šest poena zaostatka, 52:46. Međutim, brzopletost u napadu skupo je koštala ekipu Saše Milićevića, što su iskusni igrači Zlatibora znali da kazne i preko Protića i Đurana u poslednjih deset minuta odu sa dvocifrenom razlikom. Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja, Đuranu se pridružio bivši igrač Metalca Brano Đukanović pa je domaćin rutinski došao do bodova za nastavak borbe za čelnu poziciju na kraju Košarkaške lige Srbije.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Filip Đuran sa 27 poena i čak osam trojki iz devet pokušaja i Aleksa Čabrilo koji je dodao 13 poena. Na drugoj strani Uroš Luković je pored 19 koševa dodao 13 uhvaćenih lopti, a pratio ga je Marko Bajić sa 15 poena.

U narednom pretposlednjem kolu Valjevci u subotu u 19 časova i 30 minuta dočekuju kraljevačku Slogu.