VESTI

Luković zakucao Kraljevčane

KK Metalac Valjevo

Košarkaši Metalca savladali su ekipu Sloge rezultatom 84:73 (29:12, 15:18, 16:20, 24:23) u pretposlednjem kolu Košarkaške lige Srbije. Valjevski sastav je prednost stečenu u uvodnim minutima uspeo da sačuva do kraja meča i tako se revanšira protivniku za neuspeh u prvom delu sezone.

Start susreta u potpunosti je pripao domaćinu koji je zahvaljujući Stevanoviću, Durmu i Lukoviću stigao do osetnije prednosti. Odbrana Sloge praktično nije ni postojala većim delom prvog kvartala pa je Durmo poenima ispod koša u finišu doneo i maksimalnih „plus 20“, 29:9. Tek u nastavku puleni Saše Đorđevića uspeli su da pariraju rivalu, raspoložen je bio Dan, kojeg je u jednom kontrapanapadu sjajno blokirao Bajić.

Poslednji minuti drugog kvartala nagovestili su interesantan nastavak duela. Trojke Stamenića i Stajčića vratile su Кraljevčane nakon dužeg vremenskog perioda i na jednocifren zaostatak, 46:38. Stevanović je tek drugom trojkom za svoj tim prekinuo nalet gostiju, koji su u većem delu treće četvrtine i ofanzivnim skokovima pravili probleme protivniku.

Iako je Andervud u dva navrata približio goste na samo pet poena zaostatka nova blokada Bajića i pored brojnih promašaja podigla je publiku u „Hali sportova“. Nakon nekoliko neiskorišćenih napada isti igrač je ubrzo i pogodio nakon prodora što je bio ujedno i kraj svih nada gostiju da mogu do preokreta. Dva zakucavanja Lukovića na kraju meča najbolji su završetak turbulentne sezone u Košarkakoj ligi Srbije u Valjevu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Uroš Luković i Ibrahim Durmo sa po 20 poena, s tim što je prvi pomenuti imao i 15 uhvaćenih lopti. Na drugoj strani Andervud je pored 20 koševa imao i 12 skokova.