VESTI

Poraz u finišu

KK Metalac Valjevo

Košarkaši Metalca poraženi su od ekipe Vojvodine rezultatom 80:76 (17:22, 19:22, 17:16, 27:16) u uvodnom kolu B grupe Superlige Srbije. I pored toga što su Valjevci većim delom susreta bili u prednosti protivnik je u poslednjoj četvrtini zahvaljujući tandemu Pešaković – Gaćeša uspeo da dođe do preokreta i pobede u „Hali sportova“.

Trojka Beslaća nešto više od šest minuta pre kraja prve četvrtine bio je prvi koš Novosađana na susretu. Na drugoj strani raspoloženi novjalija Šinik predvodio je domaćina, koji je poenima Durma u jednom momentu stigao i do 11 poena prednosti, 20:9.

Izlazak Lukovića itekako se osetio u igri Metalca, finiš uvodne četvrtine pripao je gostima koji su trojkama Gaćeše i Šajina u jednom trenutku prišli na samo minus tri, 31:28. Ipak, povratak najvišeg igrača na parketu očigledno je dao sigurnost i saigračima koji su do prvih 20 minuta vratili osetniju prednost.

Iako je i u nastavku bilo problema u napadu uspeli su Valjevci preko Grušanovića i Šešlije da čuvaju razliku, koja je iznosila između pet i deset poena. Sa druge strane takođe su visoki igrači Gaćeša i Šajin pravili mnogo problema, pre svega ofanzivnim skokovima i poenima ispod koša.

Već tada mogla se naslutiti prava drama koja je usledila, nakon burnog protesta isključen je i trener Isakov Kovačević, što je ipak motivisalo njegove igrače da dođu do trijumfa. Pešaković je blistao u gostujućem timu, ali i promašo dva slobodna bacanja pri rezultatu 75:74. Ipak, usledio je novi ofanzivni skok Gaćeše koji je bio polovično precizan, dok je sa druge strane pokušaj Stefanovića bio kratak pa je veliko slavlje Novosađana moglo da počne.

Najefikasniji u redovima Metalca bili su Uroš Luković sa 19 poena i 12 skokova, dok u novajlija Marko Šinik susret okončao sa 16 koševa. U gostujućem timu Nikola Gaćeša je pored 17 koševa dodao osam uhvaćenih lopti, dok je Nikola Pešaković susret okončao sa 15 koševa, od čega je veći deo bio u prelomnim momentima susreta.