VESTI

Kasno buđenje Metalca

KK Metalac Valjevo

Košarkaši Metalca poraženi su od novosadske Vojvodine rezultatom 99:92 u susretu četvrtog kola grupe B Superlige Srbije. Valjevski sastav je tako upisao novi poraz u duelu protiv, bar na papiru, slabijeg rivala od ostalih u ovoj grupi, a nema dileme da ostaje žal zbog jako lošeg početka koji je odredio dalji tok meča.

Nisu puleni Saše Milićevića praktično postojali na parketu u prvih nekoliko minuta, brojne izgubljene lopte protivnik je znao da kazni i poenima u tranziciji i van linije 6,75 povećavao prednost. Podatak da je Vojvodina u prvoj četvrtini ubacila čak 41 poen dovoljno govori o igri Metalca, koja je u nastavku bila znatno bolja. Tandem Šinik – Durmo upostavio je rezultatsku ravnotežu, međutim bilo je jako teško stići zaostatak koji je već u uvodnoj fazi meča iznosio i preko 20 poena.

I u drugom poluvremenu gost nije dozvoljavao protivniku da otkloni sve dileme, pa je publika u maloj sali “Spensa” imala priliku da vidi izjednačenu borbu. Pomenutom dvojcu pomogli su i ostali saigrači pa je nakon novih poena Grušanovića pred početak poslednje četvrtine razlika iznosila samo osam poena, 85:77. Ipak, dva neiskorišćena napada u toj fazi bila su možda i prilika da se dođe do preokreta. Na drugoj strani razlika je ponovo bila dvocifrena pa do kraja veće neizvesnosti nije bilo.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Nikola Gaćeša sa 21 i Nikola Manojlović koji je susret okončao sa 15 koševa. U sastavu Metalca Ibrahim Durmo je ubacio 25, dok je Marko Šinik pored 18 poena dodao i sedam asistencija.

Valjevci naredne srede gostuju čačanskom Borcu, koji je ove večeri poražen od Mege.