VESTI

Poraz u nastavku

KK Metalac Valjevo

Košarkaši Metalca poraženi su kao gosti od čačanskog Borca rezultatom 100:74 (25:23, 21:22, 25:7, 29:22) u susretu pretposlednjeg kola grupe B Superlige Srbije. I pored toga što su u prvih 20 minuta bili ravnopravan rival puleni Saše Milićevića u potpunosti su pali u nastavku, pa je finiš susreta protekao bez veće neizvesnosti.

U prvom poluvremenu gosti nisu dozvoljavali Čačanima da steknu osetniju prednost. Durmo je predvodio svoj tim, koji je parirao rivalu na oba kraja parketa i poenima u tranziciji u nekim momentima dolazio i do minimalne prednosti.Raspoloženi su u prodorima bili Šinik i Bajić, dok je i pored nedostatka poena skokovima ispod oba obruča Šešlija uneo sigurnost saigračima. Ipak, čini je da je lako ispuštena prednost u finišu drugog kvartala pa je na velikom odmoru domaćin imao pola koša prednosti.

U nastavku je na parketu postojao samo jedan tim, seriju trojki započeo je Čarapić, dok je izuzetno rapsoložen bio i Tomašević. Puleni Dejana Mijatovića zaigrali su znatno agresivnije u odbrani što je rezultiralo sa samo sedam poena Metalca u trećem kvartalu. U finišu priliku su dobili i mlađi igrači Borca, a njihovi poeni razgalili su lokalne ljubitelje košarke za ubedljiv trijumf njihovih ljubimaca.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Bojan Tomašević sa 20, dok je Uroš Čarapić dodao 17 koševa. Na drugoj strani Ibrahim Durmo je postigao 17, a Stefan Simanić 11 poena.

U poslednjem ovosezonskom duelu Valjevci će u subotu u 19 časova dočekati ekipu Mege.