VESTI

Poraz u Leskovcu

KK Metalac Valjevo

Košarkaši Metalca upisali su treći ovosezonski neuspeh pošto su kao gosti poraženi od Zdravlja rezultatom 71:64 (20:19, 12:16, 21:13, 18:16) u susretu 16. kola Košarkaške lige Srbije. Za iznenađenje kola Leskovčani su se izborili agresivnom odbranom tokom celog meča, a puleni Branislava Ratkovice priliku za popravni imaće na svom terenu protiv ekipe Čačak 94 u petak od 18 časova.

Već od uvodnih minuta video se da će gosti teško do bodova u dvorani “Dubočica”. Nije šut sa distance ove večeri služio Valjevce, dok je pored starosedelaca bilo jasno da će krilni igrač Morgan u nastavku biti važan faktor u igri Zdravlja. Nije bilo ni prepoznatljive igre u tranziciji pa je domaćin bio u konstatnoj prednosti, koju je tek u poslednjim minuta uvećao do maksimalnih 68:56. Ipak, za tili čas poenima Bajića i Islamovića košarkaši Metalca prišli su na 68:64, međutim nakon dva promašena slobodna bacanja pomenutog kapitena nije bio više dilema vezanih za konačan ishod.

Pored očajnog šuta iz igre Valjevci su promašili čak 12 slobodnih bacanja, pa i pored četiri skoka više nisu mogli do pobede. Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Noa Blekvel i Miloš Jović sa po 15 poena, dok je u redovima Metalca Ibrahim Durmo pored 11 koševa dodao i 13 uhvaćenih lopti.

U ovoj rundi poražene su i vodeće ekipe Vojvodine i Dinamika, i to od Vršca odnosno OKK Beograda.