VESTI

Rutinska pobeda Metalca

KK Metalac Valjevo

Košarkaši Metalca savladali su ekipu Čačka 94 rezultatom 82:67 (19:16, 24:16, 21:17, 18:18) u prvom susretu 17. kola Košarkaške lige Srbije. Valjevci su na svom parketu opravdali ulogu favorita i pored malih problema u toku susreta, pre svega u fazi napada.

Iako u prvom delu nisu blistali ni u šutu za tri poena ni sa linije slobodnih bacanja Valjevci su u drugom kvartalu stigli do osetnije prednosti. Odsustvo Lukovića na drugom kraju parketa pametno je koristio iskusni Pantić, ali je nakon brojnih promašaja prvom trojkom Meninga domaćin krajem prvih 20 minuta stigao do dvocifrene prednosti, 38:28.

Prethodno, snalažljivi u napadu bili su Durmo, Bajić i Stefanović, dok na drugoj strani osim veterana nije bilo igrača koji bi ga pratio u poenterskom segmentu.

I pored naleta gostiju na startu drugog dela kada se razigrao tandem Dafi – Mening nije bilo spasa Čačanima. Konačno je prorado i šut sa distance, pa je brzo na semaforu stajalo i 59:42.

Pokušavali su u redovima gostiju prevashodno Denijels da rešenjima u ranoj fazi napada meč učine rezultatski interesantnijim što im je na kraju delimično pošlo za rukom. Nakon polaganja Pilčevića tri i po minuta pre kraja smanjili su na 73:65, međutim Bajić je sa pet vezanih poena otklonio sve dileme.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Marko Bajić sa 18 odnosno Čarls Mening i Ibrahim Durmo sa po 13 koševa. Na drugoj strani Mladen Pantić je pored 20 poena dodao i devet uhvaćenih lopti, dok je Denijels postigao 12 poena.

U narednom kolu Valjevci već u sredu gostuju lazarevačkoj Kolubari, takođe ekipi iz donjeg dela tabele.