VESTI

Poraz od Mege za kraj

KK Metalac Valjevo

Košarkaši Metalca poraženi su od Mege rezultatom 90:78 u poslednjem kolu B grupe Superlige Srbije. U susretu koji je bio značajan gostima kako bi obezbedili prvu poziciju sve je bilo rešeno u drugom i trećem kvartalu kada su Beograđani odbranom stekli ogromnu prednost, koju su sačuvali do kraja.

Valjevci su na startu meča uspeli da nametnu svoj ritam i na krilima tandema Šinik – Luković u jednom momentu stekli i devet poena viška, 23:14. Međutim, već do kraja kvartala uzvratili su Beograđani, čija je odbrana u nastavku meča bila znatno agresivnija. Držali su se domaći sve do kraja drugog kvartala, ali je finiš odredio dalji tok susreta. Cerovina i Branković doneli su dvocifrenu prednost svom timu, koji nije stao ni u drugom poluvremenu.

Sve teže su puleni Saše Milićevića dolazili do poena u trećoj četvrtini, dok su atraktivnim zakucavanjima Kazalon i Branković već u 25. minutu praktično otklonili sve dileme. Tada se činilo da će trijumf Mege biti ubedljiv, međutim rešeni da se na adekvatan način oproste od svojih navijača Valjevci su zaigrali motivisano u poslednjem kvartalu i ublažili poraz. Ređale su „trojke“ Grušanovića i Durma, a blokade Stefanovića i poeni Lukovića dodatno su razgalili „Halu sportova“ na kraju izuzetno turbulentne sezone. Protivnik je, sa druge strane, susret rutinski priveo kraju obezbedivši prvu poziciju u grupi.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Malkom Kazalon sa 21 i Danko Branković koji je pored 18 poena dodao i devet skokova. Na drugoj strani Marko Šinik je ubacio 18, Ibrahim Durmo poen manje, a Uroš Luković pored 16 poena dodao i 11 uhvaćenih lopti.