VESTI

Do trijumfa u nastavku

KK Metalac Valjevo

Košarkaši Metalca savaldali su zemunsku Mladost rezultatom 84:73 u susretu drugog kola Košarkaške lige Srbije. Valjevski sastav je nakon izjednačenog prvog poluvremena uspeo da u trećem kvartalu na krilima sjajnog tandema Kuk Grin – Lešić dođe do prednosti koju su sačuvali do kraja susreta.

Smušeni napadi i brzopletost u domaćoj ekipi obeležili su start meča,pa je tek nakon nešto manje od pet minuta prve poene za svoj tim ubacio Daj. Dominacija u reketu Lešića donela je relativno brzo Valjevcima priključak nakon devet poena zaostatka, a dobru partiju u finišu najavio je Кuk Grin smanjivši na 20:17.

Novozelanđanin je minutažu u potpunosti iskoristio i u nastavku, dok je sa druge strane goste i pored priključka slabo služio šut van linije 6,75. Prvom trojkom Sinoveca domaćin je stigao do prednosti (27:25), međutim propušteno je nekoliko prilika da se u ovoj fazi duela stekne i veća razlika.

Zapaženi Gašić je igrom na „niskom postu“ zadavao dosta problema protivniku koji je poenima Živojinovića stigao i do „plus četiri“, 42:38. U pravom momentu stigli su novi poeni sjajnog Lešića, koji je zajednoj sa Kuk Grinom bio najzaslužniji za prvu dvocifrenu razliku, 59:49.

Tandem VulikićGašić uspevao je da održi rezultati priključak sve do finiša kada je nakon Živojinovića i Milenković bio precizan u šutu za tri poena za 75:71. Ipak, Kuk Grin je pogodio oba puta sa linije slobodnih bacanja, a nekoliko prilika za priključak pri rezultatu 77:71 Zemunci su ispustili pa je slavlje u vaaljevskoj dvorani moglo da počne.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Sava Lešić sa 20 poena i 12 skokova i Džo Kuk Grin koji je pored 19 poena imao i čak devet uhvaćenih lopti. Na drugoj strani dabl – dabl je upisao i Petar Živojinović dodavši pored 17 poena i deset skokova, dok je Luka Gašić susret završio sa dva poena manje.