VESTI

Druga pobeda

KK Metalac Valjevo

Kadeti Metalca upisali su drugi trijumf u Međuregionalnoj ligi RKSCS-a pošto su na svom parketu pobedili Čačak 94 rezultatom 72:52 (17:13, 18:12, 14:12, 13:15). Valjevski sastav je tako nakon trijumfa u Novom Pazaru uspeo da tri dana kasnije na svom parketu upiše novu pobedu, značajnu za samopouzdanje pred nastavak lige.

Nakon izjednačenog početka oslabljeni Valjevci su već do poluvremena na krilima tandema ObućinaGnjato stigli do dvocifrene prednosti. Pored odbrane sjajno je funkcionisao i ofanzivni skok domaćih, koji su u nastavku povećavali prednost. Mladi igrači Metalca imali su i više od 20 poena viška, a do kraja duela trener Panić pružio je priliku svim igračima koji će se dokazivati i u nastavku sezone.

U prvom ovosezonskom duelu talentovane igrače sa tribina su bodrili trener seniorskog sastava Milićević, kapiten Bajić, kao i stranci u seniorskom timu Daj, Kuk Grin i Lajons.

METALAC: Nikolić 5, A. Milićević 5, Bogdanović 2, N. Milićević 5, Zarić 6, Vasiljević, Đukić 2, Gnjato 20, A. Obućina 27.

U narednoj trećoj rundi ovog takmičenja mladi Valjevci gostuj ekipi Užica Mege.