VESTI

Poluvreme za zaborav

KK Metalac Valjevo

Košarkaši Metalca poraženi su od ekipe Vršca rezultatom 91:85 (28:19, 30:22, 14:23, 19:21) u petom kolu Košarkaške lige Srbije. Valjevski sastav je nakon Leskovca i Novog Sada bez bodova ostao i na severu Srbije u duelu sa ekipom koja je i na ovom meču potvrdila da se nalazi u sjajnoj formi.

Pulene Saše Milićevića skupo je koštala jako loša odbrana u prvom poluvremenu u kojem su primili čak 58 poena. Nije bilo rešenja za glavnog aduta protivničkog tima Filipsa, a prednost domaćih tokom većeg dela druge četvrtine bila je i dvocifrena. U nastavku publika je u “Milenijumu” imala priliku da vidi znatno drugačiju sliku, Valjevci su zaigrali angažovanije i smanjili prednost, ali snage za neizvesnu završnicu nije bilo.

Interesantno je da Valjevci ne zaostaju praktično ni u jednom statističkom parametru, Vršac je imao pet skokova više (29-24), ali je zanimljivo gost imao bolji procenat šuta iz igre i jednu asistenciju više od protivnika (17-16).

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Filips sa 26 i Simić koji je pored 19 koševa dodao i pet asistencija. Na drugoj strani ponovo je sjajan bio Sava Lešić sa 26 poena i osam uhvaćenih lopti, dok ga je pratio odlični Grubor sa 16 koševa.

U narednom kolu ekipa Metalca gostuje kraljevačkoj Slogi.