VESTI

Poraz od Sloge

KK Metalac Valjevo

Košarkaši Metalca upisali su četvrti ovosezonski poraz pošto su u prvom meču šestog kola KLS-a poraženi u Kraljevu od Sloge rezultatom 98:92 (19:10, 35:27, 27:28, 17:7). Valjevci sastav je tako nakon Leskovca, Novog Sada i Vršca novu dvoranu kraj Ibra napustili pognutih glava.

Baš kao i pre šest dana u Vršcu pulene Srđana Flajsa skupo je koštao sam početak meča u kojem je domaćin uspeo da dođe do osetnije prednosti. Odbana je delimično i funkcionisala u prvom kvartalu, ali se protivnik u nastavku šuterski stigao do pravog ritma i dvocifrene razlike. Pokušavali su Valjevci u nastavku da ublaže poraz i na kraju u poslednjem kvartalu uspeli u tome, pa je u novom porazu dobro što će u slučaju nekih krugova biti prilike da se nadoknadi ovaj zaostatak.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Kangu sa 21 poenom odnosno čak sedam trojki iz deset pokušaja, dok je Valjevac Aleksa Kovačević susret okončao sa 16 koševa i šest asistencija. U sastavu Metalca kao i na svkaom duelu od starta sezone Sava Lešić je pored 30 poena dodao čak 20 skokova, dok je Kevin Daj susret okončao sa 19 poena.

U narednom kolu košarkaši Metalca će u svojoj dvorani ugostiti ekipu Dinamika.