VESTI

Odbranom do trijumfa

KK Metalac Valjevo

Košarkaši Metalca upisali su četvrti ovosezonski trijumf pošto su na svom parketu savladali pančevački Tamiš rezultatom 63:56 (16:20, 18:16, 17:7, 12:13). Valjevski sastav je uspeo da baš kao i pre sedam dana odličnom odbranom dođe do važne poede i polovičnog skora na tabeli Košarkaške lige Srbije.

Udvajanjima u odbrani i znatno raznovrsnijom igrom u napadu Pančevci su na startu bili bolji rival i na krilima inostranih igrača stigli do sedam poena prednosti, 13:6. Uspeo je domaći tim nakon minuta odmora Flajsa da se konsoliduje, a ulazak Kuk Grina ponovo je doneo mnogo pozitivnih stvari Valjevcima. Sa dve trojke i polaganjem Novozelanđanin je poenteski nadoknadio nešto manju minutažu za Lešića, što je na kraju rezultiralo sa samo „minus dva“ na velikom odmoru.

Nastavak duela doneo je angažovaniju igru Metalca u odbrani, a sa dva zakucavanja novajlija Amstrong doneo je potpuni preokret za 44:38. I pored pete lične greške za Lešića krajem trećeg kvartala Valjevci su na krilima publike uspeli da sačuvaju prednost do kraja duela. U dva navrata u važnim momentima pogađao je Sinovec, dok je pored agresivne odbrane dobru partiju i ključnim poenima u poslednjim minutima krunisao Daj za veliku radost u valjevskoj dvorani. Iako nije viđena lepršava košarka za valjevski sastav značajno je što i nakon ovog kola ostaje neporažen u svojoj dvorani,

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Keni Daj sa 17 poena, dok je dvocifren bio novajlija Trej Amstrong koji je ubacio deset koševa. Na drugoj strani Endrjus i Terzić su postigli po 13 koševa.

Puleni Srđana Flajsa će već u četvrtak gostovati ekipi Zlatibora u zaostalom susretu osme runde.