VESTI

Amstrong heroj Metalca

KK Metalac Valjevo

Košarkaši Metalca upisali su peti ovosezonski trijumf savladavši kao gosti Novi Pazar rezultatom 85:84 (25:23, 20:19, 22:21, 18:21). Do izuzetno važnog trijumfa sastav Srđana Flajsa stigao je praktično u poslednjim momentima poenima Amstronga, koji je bio priseban posle promašaja Đurana van linije 6,75.

Gostujući tim nije najbolje počeo jer su Pazarci u finišu prvog kvartala imali i devet poena viška (20:11). Ipak, usledila je serija 9:0, a već polovinom druge četvrtine Valjevci su stigli i do prve osetnije razlike. Nastavila se rezultatska klackalica, a pored sjajnog tandema AmstrongLešić poenima Daja sada je Metalac u nastavku imao i devet poena prednosti, 58:49.

Da se domaćin neće lako predati pokazao je finiš trećeg perioda, a nakon toga i serija zahvaljujući kojoj su tri minuta pre kraja meča stigli do 82:76. Usledio je preokret kakvom se tada publika sigurno nije nadala, pa je nakon greške Bojda pri rezultatu 84:83 usledio opisani finiš i veliko slavlje Valjevaca.

Pored odlučujućeg koša Amstrong je tokom celog meča bio sjajan što ukazuje i statistika od čak 29 poena, sedam skokova i pet ukradenih lopti. Pored njega dabl – dabl učinak upisao je Lešić okončavši meč sa 19 poena i 11 skokova. Na drugoj strani Stevan Karapandžić je postigao 18, a Marko Gutalj 17 koševa.

U narednoj rundi Valjevci će već u subotu od 19 časova ugostiti somborski Džoker.