VESTI

Zaslužen trijumf Džokera

KK Metalac Valjevo

Кošarkaši Metalca poraženi su od ekipe Džokera rezultatom 96:84 (29:19, 24:20, 23:26, 21:19) u 11. kolu Кošarkaške lige Srbije. Gost je do bodova u Valjevu stigao zasluženo odličnom igrom većim delom susreta u kojem odbrana Metalca nije bila na nivou neophodnom da se dođe do nove pobede na svom parketu.

Somborci su od starta meča nametnuli svoj ritam, pa se na prvu „promenu na semaforu“ domaćih čekalo gotovo tri minuta. Sa druge strane tandemu DejvisSimons napadački se ubrzo pridružio Nikolić čijim je poenima sastav Željka Lukajića stigao do „plus devet“, 19:10. I pored dvocifrenog zaostatka činilo se da Valjevci krajem uvodnog kvartala stižu do svoje igre, međutim to nije trajalo dugo. Sjajnom Jugoviću pridružio se Milin čijim je košem Džoker imao i čak 19 poena viška, 44:25. Pored jako loše odbrane puleni Srđana Flajsa su u prvom poluvremenu promašili čak deset slobodnih bacanja.

Кoliko je kvalitet i iskustvo Lešića značajno za domaći tim videlo se u uvodnim minutima treće četvrtine. Polaganje pa tri uzastopne pogođene trojke za 56:55 u potpunosti su promenili situaciju na parketu. Međutim, prilike u tom periodu igre koštale su potpunog preokreta. Greške u odbrani Valjevaca Jugović i Milin su znali da kazne, dok je u važnim momentima nerešiva enigma za odbranu bio i Dejvis. Reagovao je Lukajić i nakon malog opuštanja njegove ekipe u finišu, ali većih uzbuđenja nije bilo.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Matija Milin sa 23 poena i 11 skokova, a pored njega istakao se i Aleksa Jugović sa 17 koševa. Na drugoj strani Sava Lešić postigao je 30 poena.

U narednom kolu Metalac gostuje užičkoj Slobodi.