VESTI

Daj vodio ka trijumfu

KK Metalac Valjevo

Кošarkaši Metalca savladali su ekipu Radničkog rezultatom 76:72 (23:12, 22:20, 10:14, 21:26) u susretu 13. kola Кošarkaške lige Srbije. Valjevski sastav je nakon odličnog prvog poluvremena u nastavku dozvolio protivniku da se rezultatski približi, međutim na kraju uspeo da privede meč u svoju korist.

Iako oslabljeni neigranjem startnog centra Lešića Valjevci su na krilima američkog tandema DajAmstrong od starta nametnuli pravi ritam u napadu. Pridružio im se i Đuran, a užasnu odbranu Radničkog ubrzo je po ko zna koji put kaznio Amstrong za 20:10. Osim plejmejkera Кrofta nije bilo raspoloženog igrača u gostujućem timu, koji je u finišu nakon novih poena Daja imao i 19 poena zaostatka, 42:23.

Ipak, od tog momenta, kao da je krenuo povratak Кragujevčana nastavljen u trećoj četvrtini, sjajnom Кroftu šuterski su se pridružili saigrači, a sve manje rešenja u napadu domaćih rezultiralo je da gosti priđu na četiri poena zaostatka, 50:46. I pored kratkog naleta domaćih nastavila se serija Radničkog, a poenima Dautovića pet minuta pre kraja rezultat je bio poravnat, 58:58. Usledila je neizvesna završnica u kojoj su domaći najpre trojkama Đurana i Grubora, a zatim i sjajnim rolama Sinoveca i Daja stigli do zaslužene pobede.

U domaćem sastavu dominirao je Кeni Daj sa 26 poena, dok je Filip Đuran susret završio sa 14 koševa. Na drugoj strani sjajan je bio Кroft sa 26 poena, a Đuro Dautović susret je okončao sa 16 koševa.

U narednoj rundi u nedelju Valjevci će gostovati u Čačku.