VESTI

"Stotkom" do sedme pobede

KK Metalac Valjevo

Кošarkaši Metalca savladali su ekipu OКК Beograda rezultatom 111:94 (24:24, 37:24, 21:25, 29:21) u susretu 15. kola Кošarkaške lige Srbije. U napadački najboljem susretu ove sezone domaćin je briljirao na protivničkoj polovini parketa i na najbolji način okončao prvi deo sezone.

Iako su gosti na krilima sjajnog Petrovića imali na startu i sedam poena prednosti (14:7) od finiša prvog kvartala sve je bilo na strani Valjevaca. Кapiten Bajić je agresivnom odbranom u potpunosti poremetio protivnika, a domaćin je serijom pogođenih trojki, uglavnom Đurana, povećavao prednost, koja je ubrzo bila i dvocifrena. Napadački najbolje prvo poluvreme domaćina ove sezone krunisano je rolom Lešića, koji je ovaj deo igre okončao sa čak 16 poena.

Poenima ispod koša mladi Beograđani uspeli su da se ubrzo vrate na jednocifreni zaostatak, međutim nekoliko neiskorišćenih napada pri rezultatu 70:62 koštalo ih je priključka u toj fazi meča. Rešenja u pravom momentu za svoj tim pronalazili su Daj i Lešić, a pet vezanih poena Grubora omogućilo je domaćinu novu osetniju prednost, 89:76. Nije stao Petrović do kraja susreta, ali je Sinovec na ziceru tri minuta pre kraja otklonio sve dileme za zadovoljsto svih koji su se ove večeri našli u „Hali sportova“.

Sjajan u pobedničkom timu bio je Sava Lešić sa 32 poena i 11 skokova, dok su Teri Amstrong i Stefan Sinovec duel okončali sa po 15 koševa. Na drugoj strani Mihailo Petrović je susret završio sa 30 poena i 12 asistencija, dok je Bogoljub Marković ubacio 17 poena.