VESTI

Osmi trijumf Metalca

KK Metalac Valjevo

Кošarkaši Metalca upisali su osmi ovosezonski trijumf pošto su na svom parketu u poslednjem meču 16. kola savladali leskovačko Zdravlje rezultatom 94:79 (24:21, 22:27, 29:23, 19:8). Nakon izjednačenog prvog poluvremena Valjevci su krajem treće i početkom poslednje četvrtine uspeli da stignu do važnog trijumfa, koji dobija na značaju ako se zna da je u prvom međusobnom susretu Zdravlje slavilo sa „plus devet“.

Domaćin je susret počeo serijom 13:0, ali je protivnik na krilima američkog tandema КalahanHarvi brzo stigao do priključka. Nervoza nakon jedne sudijske odluke inicirala je manju minutažu za Lešića, što je u prvi mah rival znao da kazni. Dve trojke Кalahana u kratkom vremenskom periodu donele su i prvo vođstvo Leskovčana (29:27), a efikasno poluvreme okončano je takođe sa „plus dva“ za goste.

Odbrane nisu bile jači deo igre na oba kraja parketa i u nastavku, a sa nekoliko dobrih rešenja Amerikancima u dresu Zdravlja suprostavili su se Đuran i Daj. Tek u finišu trećeg kvartala Bajić i Lešić serijom poena krunisali su period igre u kojem je domaćin ubacio čak 29 poena.

Na startu poslednjeg kvartala rampa Bajića i atraktivan potez Jankovića doneli su dodatno samopouzdanje Valjevcima, koji su za tili čas stigli do dvocifrene prednosti, 83:73. Već tada se mogao nagovestiti konačan ishod, šut van linije 6,75 više nije služio goste kao u prvih 20 minuta pa je neizvesnost izostala. Nekoliko novih rampi razgalilo je malobrojnu publiku koja je u „Hali sportova“ aplauzma ispratila svoje ljubimce.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Кeni Daj sa 17 poena, 11 skokova i osam asistencija i Filip Đuran koji je ubacio 16 koševa. Na drugoj strani Harvi i Đorđević Marinković susret su okončali sa po 21 poenom.