VESTI

Poraz u prestonici

KK Metalac Valjevo

Košarkaši Metalca poraženi su od zemunske Mladosti rezultatom 105:96 (20:22, 30:19, 33:26, 22:29) u susretu 17. kola Košarkaške lige Srbije. Valjevski sastav tako je upisao novi poraz na gostovanjima ove sezone pa ostaje da bodove vredne prvoligaškog statusa traži na svom parketu u „Hali sportova“. Jedini put sastav Srđana Flajsa uzdignutih ruku napustio je „Doguš arenu“ u Novom Pazaru.

Nakon dobroh početka i izjednačene prve četvrtine domaći sastav je do dvocifrene prednosti stigao tek polovinom drugog perioda (34:24). I pored toga što su poenima sjajnog Lešića brzo prišli na „minus šest“ Valjevci u nastavku nikako nisu mogli da dođu do priključka. Prednost je rasla i poenima raspoloženog Gašića u 27. minutu iznosila i čak 15 poena (80:64). Ispostavilo se da je to bio kraj svih nada da se može do neizvesne završnice, pa je do kraja dule samo ublažen poraz.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Vuk Vulikić sa 28 i Luka Gašić koji je ubacio 25 poena. Na drugoj strani fenomenalan je bio Sava Lešić koji je meč okončao sa 34 poena i osam uhvaćenih lopti, dok je Teri Amstrong duel okončao sa 22 koševa.

Već u petak u 18 časova košarkaši Metalca dočekuju lidera novosadsku Vojvodinu.