VESTI

Poraz u Subotici

KK Metalac Valjevo

Košarkaši Metalca poraženi su od subotičkog Spartaka rezultatom  99:78 u drugom susretu 19. kola Košarkaške lige Srbije. Valjevski sastav je uspeo da u prvih 20 minuta pruži odličan otpor, bar po imenima, najboljoj ekipi u ligi, ali je domaćin predvođen plejmejkerom Cvetkovićem u nastavku stigao do ubedljivog trijumfa.

U prvom delu publika je imala priliku da vide izjednačen susret u kojem su Valjevci parirali favorizovanom rivalu. Najpre su trojke pogađali redom Daj, Lešić i Đuran pa je i pored malih problema sa ofanzivnim skokom Metalac uspeo da održava rezultatski priključak. Nije domaćin sa druge strane imao odgovor na zonsku odbranu ekipe Srđana Flajsa koja je u drugom kvartalu nastavila u istom ritmu. Korak po korak gosti su u tri navrata uspeli da dođu i do poravnanja, u jednom momentu i minimalnog vođstva, ali je u poslednja dva minuta na scenu stupio plejmejker Cvetković. Nekadašnji igrač oba večita rivala inicirao je seriju 8:0 kojom je Spartak stigao do nešto veće prednosti do kraja poluvremena.

Upravo završnica prvih 20 minuta odredila je dalji tok meča, nastavio je da briljira u napadu domaćih Cvetković pa je prednost Subotičana duži vremenski period bila dvocifrena. Sa druge strane zaigrali su igrači u belim dresovima nešto agresivnije u odbrani, a sjajnu četvrtinu zakucavanjem je krunisao upravo Radosavljević za 78:61. Do kraja duela domaćin je rutinski održavao prednost i mirno priveo meč kraju.

Najefikasniji u ekipi Metalca bio je Sava Lešić sa 22 poena, dok je u pobedničkom sastavu košgeterski bio raspoložen Aleksandar Cvetković sa poenom vise.

U narednoj rundi drugog dana februara Metalac će na svom parketu od 18 sati ugostiti ekipu Vršca.