VESTI

Važan trijumf Metalca

KK Metalac Valjevo

Кošarkaši Metalca upisali su desetu pobedu u КLS-u pošto su na svom parketu savladali ekipu Sloge rezultatom 89:84 (28:25, 18:16, 21:21, 22:22). U neobičnom susretu sa brojnim oscilacijama Valjevci su uspeli da dođu do izuzetno važne pobede pred prvenstvenu pauzu, kojom su stigli praktično na korak do opstanka u ovom rangu takmičenja.

I pored brze dve lične greške iskusni Lešić je zajedno sa Amstrongom i Bajićem predvodio napad Metalca na startu duela. Protivnik, oslabljen neigranjem Matovića, oslanjao se uglavnom na šut za tri poena, a asistencije spoljnih igrača vešto je koristio Savić za izuzetno efikasnu prvu četvrtinu. Odmah po ulasku na parket šuterski raspoloženi Grubor pokrenuo je svoju ekipu, koja je u prvih 20 minuta imala i čak devet ofanzivnih skokova, međutim nije uspela da stekne osetniju prednost.

Nastavak susreta doneo je nešto bolju odbranu Metalca, a trojkama Đurana i Jankovića razlika je konačno bila i dvocifrena. Nisu se sa druge strane predavali igrači u plavim dresovima u čijim su redovima prednjačili stranci. Кada su se njima pridružio i ostatak ekipe Sloga je u potpunosti uhvatila priključak i nakon trojke Stefanovića stigla na tri poena zaostatka, 73:70. Mnogo nervoze i grešaka domaćih obeležilo je finiš meča pa je protivnik je u finišu mogao i do produžetka. Pri rezultatu 87:84 Simeunović i Doerti bili su u prilici da van linije 6,75 donesu svom timu dodatnih pet minuta, ali su posle dva promašaja bodovi ostali u Valjevu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Marko Bajić i Кeni Daj sa po 17 poena, s tim što je drugi pomenuti imao i sedam asistencija. Pored njih treba istaći i učinak centra Save Lešića koji je pored 14 poena imao i 21 uhvaćenu loptu. Na drugoj strani Doerti je ubacio 19, a Stefanović 14 koševa.

U narednoj rundi nakon pauze Valjevci će gostovati Dinamiku.