VESTI

Poraz u finišu

KK Metalac Valjevo

Košarkaši Metalca poraženi su od pančevačkog Tamiša rezultatom 97:95 (28:22, 22:27, 24:21, 23:25) u susretu 24. kola Košarkaške lige Srbije. U izjednačenom susretu Valjevcu su bili blizu trećeg ovosezonskog trijumfa van svog parketa, međutim protivnik je na kraju bio bolji upisavši zasluženu pobedu značajnu u borbi za opstanak u poslednjih šest rundi.

Duel starih rivala u dvorani „Strelište“ protekao je u znaku ravnopravne borbe u kojoj je domaćin većim dečlom bio u prednosti. Valjevci su poenima Amstronga uspeli da povedu u finišu drugog kvartala, ali je domaćin imao pola koša prednosti na velikom odmoru. I u nastavku publika je gledala izjednačenu košarku u kojoj je serijom poena sastav Bojana Jovičića početkom poslednje četvrtine stekao i devet poena prednosti, 81:72. Tu ipak nije bio kraj, Grubor je sa nekoliko poena omogućio povratak svom timu, a nakon pogođene trojke Rakočevića Amstrong je mogao svom timu da donese produžetak. Ipak, Amerikanac je oba puta sa linije slobodnih bacanja bio neprecizan.

Od četiri igrača sa dvocifrenim poenterskim učinkom i ovoga puta fenomenalan je bio Sava Lešić sa 37 poena, sedam skokova i šest asistencija, a pratio ga je Teri Amstrong sa 17 koševa. Na drugoj strani u pobedničkom sastavu Branislav Terzić je ubacio 28, dok je Slaven Čupković susret okončao sa 21 poenom.

U narednoj rundi košarkaši Metalca će dočekati ekipu Novog Pazara koja je i u ovoj rundi poraženi od Vršca rezultatom 94:85. Eventualnim trijumfom Valjevci će obezbediti opstanak u Košarkaškoj ligi Srbije.