VESTI

Rafalom do opstanka

KK Metalac Valjevo

Кošarkaši Metalca savladali su ekipu Novog Pazara rezultatom 101:92 (18:22, 33:18, 29:29, 21:23) u susretu 25. kola Кošarkaške lige Srbije. Valjevski sastav je u duelu za košarkaške sladokusce efikasnom igrom uspeo da dođe do trijumfa i pored toga što je u jednom momentu u prvom poluvremenu imao i dvocifreni zaostatak (31:21). Serijom 24:3 stigli su do preokreta koji im je na kraju doneo zasluženu pobedu.

Nakon izjednačene prve četvrtine u kojoj su gosti do poena najčešće dolazili iz reketa u nastavku domaća publika uživala je u igri svojih ljubimaca. I bez Daja i Lešića pronašao je domaćin napadački ritam, pogađali su Grubor i Đuran, a Amstrong poenima sa distance povećavao razliku. Indisponirani Pazarci su sve teže dolazili do poena, a nakon novog pogođenog šuta van linije 6,75 Jankovića imali i dvocifren zaostatak na velikom odmoru.

U nastavku nisu pomogli ni dobri potezi Gutalja, jer su sa druge strane Amstrong i Grubor kažnjavali očajnu odbranu ekipe Zorana Milovanovića. Tek u finišu kvartala Grin se pridružio saigraču, ali ni to nije bilo dovoljno i pored naleta u završnici susreta.

Grubor je nastavio da rešeta, a Đuran trojkom uz faul priveo meč kraju potvrdivši opstanak u Кošarkaškoj ligi Srbije. U finišu priliku su dobili i mladi igrači koji predstavljaju budućnost valjevske košarke.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Miloš Grubor sa 29 poena i sedam skokova i Teri Amstrong koji je pored 26 koševa imao i šest asistencija. Na drugoj strani Grin i Gutalj duel su okončali sa po 18 koševa.

U narednoj rundi Valjevci će gostovati somborskom Džokeru.