VESTI

Težak poraz u Somboru

KK Metalac Valjevo

Košarkaši Metalca poraženi su od somborskog Džokera rezultatom 105:72 (31:16, 30:18, 26:17, 18:21) u susretu 26. runde Košarkaške lige Srbije. Valjevski sastav se na novom gostovanju predstavio u oslabljenom sastavu, jer trener Flajs nije mogao da računa na kapitena Bajića, Grubora i Teofilovića pa je sve osim časnog poraza bilo jako teško očekivati.

Ono što može da hrabri je da su prvi put ove sezone i nešto veću minutažu dobili mlađi igrači Metalca, a najbolje se snašao Vojin Obradović koji je susret okončao sa sedam poena. Iskustvo protiv znatno starijih i snažnijih košarkaša biće značajno i Alekseju Obućini, Đorđu Gnjatu i Aleksandru Milićeviću. Na drugoj strani sa 61 poenom u prvom poluvremenu puleni Željka Lukajića praktično su otklonili sve dileme pa je iskusni stručnjak takođe u nastavku mogao da pruži priliku igračima sa nešto manjom minutažom u dosadašnjem toku sezone.

Najefikasniji u ekipi Džokera bili su Ognjen Vukas sa 25 i Aleksa Brbakilić koji je pored 19 koševa dodao i 12 uhvaćenih lopti. U sastavu Metalca razigrani su bili Teri Amstrong i Aleksa Popović koji su ubacili po 22 poena.

U narednoj rundi košarkaši Metalca dočekuju užičku Slobodu.