VESTI

Poraz od Mladosti

KK Metalac Valjevo

Kadeti Metalca poraženi su u finalu završnog turnira KSS-a od zemunske Mladosti rezultatom 88:80 (18:17, 25:18, 22:21, 24:24). Puleni Vladimira Panića nisu uspeli da u Odžacima ponove partiju iz prethodnog susreta što je beogradski sastav iskoristio i zasluženo stigao do pehara.

Valjevski sastav je bolje počeo meč i većim delom prvog kvartala imao prednost, međutim protivnik je serijom 9:0 u finišu stigao do vođstva, koje je u drugoj četvrtini raslo. Odbrana mladog sastava Metalca nije uspevala da zaustavi napade protivnika, koji je u nastavku bio dominantan i u 34. minutu došao i do 20 poena razlike (83:63). Za tili čas kadeti Metalca uspeli su da priđu na 85:80, međutim Todorović je sa četiri poena otklonio sve dileme.

METALAC: D. Obućina, Nikolić 8, Stanić, Milićević 18 (6sk, 4as), Bogdanović 11, N. Milićević 5, Zarić, Vasiljević 3, Đukić, Gnjato 15 (9sk), Obućina 20 (7sk, 5il).

U susretu za treće mesto Konstantin je bio bolji od Tamiša sa 94:70.